Szybkie zakupy bez rejestracji, wysyłka w 24h

+48 600 791 100 pon-pt 08:00 - 19:00, soboty 08:00 - 14:00

Jak przechowywać akumulator motocyklowy

Okres zimy i jesieni zmusza nas do odłożenia motocykla na pewien czas. Aby zwiększyć żywotność akumulatora w tym okresie warto zadbać o jego odpowiednią konserwację. O czym należy pamiętać?
akumulator motocyklowy w zimie - jak przechować

W jaki sposób przechowywać akumulator motocyklowy?

Gdy sezon się zakończy, najlepiej wyjmij akumulator z motocykla i umieść go w bezwzględnie suchym, chłodnym pomieszczeniu. Ważne, by temperatura była optymalna — nie może to być zatem miejsce, w którym gości mróz lub upał.

Niskie temperatury negatywnie wpływają na akumulator i powodują jego rozładowanie. Z tego powodu wymontowanie go z motocykla jest szczególnie istotne, gdy jest on przechowywany na zewnątrz przez cały rok.
Jeśli jednak garażujesz pojazd, wyjmowanie baterii nie jest konieczne.

Nie zapominaj o swoim akumulatorze w czasie zimy i jesieni. Pozostawiony w wentylowanym pomieszczeniu powinien być regularnie przecierany z zebranego kurzu.

Bez względu na to, czy znajduje się on w motocyklu w garażu, czy został zdemontowany i odłożony, dobrze jest od czasu do czasu sprawdzić jego napięcie. Gdy okaże się zbyt niskie, delikatne podładowanie zapobiegnie przykrej niespodziance przy rozpoczynaniu sezonu.

O tym, jak stwierdzić sprawność akumulatora i jego poziom naładowania dowiesz się więcej z kolejnego wpisu Jak sprawdzić akumulator
Montaż akumulatora
*gratis

* w pojazdach z łatwym dostępem do mocowania akumulatora

Przyjedź do naszego sklepu stacjonarnego a usługę montażu wykonamy za darmo

zobacz jak dojechać