Szybkie zakupy bez rejestracji, wysyłka w 24h

+48 600 791 100 pon-pt 08:00 - 19:00, soboty 08:00 - 14:00

Jak sprawdzić akumulator?

Niski poziom naładowania może być odczuwalny szczególnie po zimowaniu pojazdu. Ciężko odpalający silnik to najczęstszy objaw takiego stanu rzeczy. O odpowiednio wysoki wskaźnik baterii możesz zadbać także bez jego odpalania. Jak się do tego zabrać i jak sprawdzić akumulator motocyklowy?
sprawdzanie akumulatora do motocykla

Potrzebne narzędzia - jak ładować akumulator motocyklowy?

Aby zająć się procedurą w domowych zaciszu, musisz zaopatrzyć się w miernik uniwersalny, który umożliwi Ci dokonywanie pomiarów napięcia. W przypadku akumulatorów kwasowych niezbędny okaże się także areometr, ułatwiający pomiar gęstości cieczy. Nie obejdziesz się też bez prostownika, który pozwoli na doładowywanie sprzętu.
Dla ułatwienia zadania możesz wybrać również gotowe ładowarki motocyklowe, które przyspieszą proces.

W jaki sposób ładować akumulator motocyklowy?

Samo ładowanie akumulatora nie jest skomplikowane, należy jednak pamiętać o podstawowej zasadzie. Napięcie prądu (A) nie powinno przekroczyć 1/10 pojemności (Ah) urządzenia. Zapobiega to uszkodzeniom sprzętu i zwiększa ich żywotność.
Ładowanie podstawowym prostownikiem, w zależności od pojemności akumulatora, zajmuje około 10 godzin.

W jaki sposób sprawdzić akumulator motocyklowy?

Przed zadaniem sobie pytania, jak ładować akumulator motocyklowy, warto wiedzieć, jak prawidłowo zdiagnozować niski poziom baterii. Wykonaj badanie miernikiem oraz multimetrem, by określić, czy napięcie jest odpowiednie. Jeżeli wartości są mniejsze niż 12,4V lub 6,2V, jest to jasny sygnał, iż akumulator potrzebuje doładowania.
Naładowany akumulator motocyklowy jest gotowy do umieszczenia w pojeździe. Dowiedz się więcej o jego montażu:  Jak podłączyć akumulator motocyklowy?
Montaż akumulatora
*gratis

* w pojazdach z łatwym dostępem do mocowania akumulatora

Przyjedź do naszego sklepu stacjonarnego a usługę montażu wykonamy za darmo

zobacz jak dojechać