Szybkie zakupy bez rejestracji, wysyłka w 24h

+48 600 791 100 pon-pt 08:00 - 19:00, soboty 08:00 - 14:00

Jaki akumulator motocyklowy wybrać

Długa przerwa w jeździe w oczekiwaniu na odpowiednią pogodę może zwiastować problemy z motocyklem. Nierzadko przed wyjazdem zatrzyma Cię akumulator, który wymaga wymiany. Jak wybrać odpowiedni model, by zapewniał bezawaryjną pracę przez długi czas?
jaki akumulator motocyklowy wybrać

Jaki akumulator motocyklowy jest odpowiedni?

Ilość dostępnych na rynku produktów może skutkować prawdziwym dylematem. Na co zwrócić uwagę, by się nie rozczarować? Przede wszystkim istotny jest rozmiar oraz pojemność akumulatora. Zbyt niska wartość nie spełni wymagań mocy oferowanej przez motocykl, z kolei zbyt wysoka doprowadzi do szybszego zużycia.
Najbezpieczniejszym wyborem będą pojemności zalecane przez producenta.

Który akumulator motocyklowy wybrać?

Podstawowy wybór, którego będziemy dokonywać podczas zakupu nowego akumulatora, to decyzja między żelowym a kwasowym modelem. Obie konstrukcje sprawdzają się w nieco innych warunkach, dlatego powinny być wybierane głównie pod względem ich przeznaczenia.

Pierwszy rodzaj jest częściej używany przy bardziej skomplikowanym wyposażeniu motocykla, np. w przypadku obecnej nawigacji.

Z kolei akumulator kwasowy lepiej nada się przy mniej zaawansowanych technologicznie modelach.

Bez względu na wybór, jakiego dokonamy, konieczna jest odpowiednia konserwacja akumulatora. W jaki sposób przechowywać akumulator dowiesz się z poradnika: Jak przechowywać akumulator motocyklowy?

Akumulator motocyklowy - żelowy czy kwasowy?

Akumulatory żelowe są cenione za swoje możliwości — pozwalają na osiągnięcie lepszych parametrów m.in. przy maksymalnej głębokości ładowania. Do zalet należy zaliczyć także fakt, iż te modele, w przeciwieństwie do kwasowych odpowiedników, nie wymagają zachowania pionowej pozycji.

Znaczną rzadkością są także wycieki elektrolitu, dlatego tego typu akumulatory mogą cieszyć właściciela mniejszą awaryjnością. Ze względu na swoje właściwości żelowe modele są uznawane za najbardziej zaawansowane technologicznie.

Kwasowo-ołowiowe akumulatory są tańsze, jednak posiadają pewne ograniczenia. Ich montaż musi odbywać się w pozycji pionowej, ponieważ występuje w nich silnie żrąca ciecz. Występują w napięciach 6 V oraz 12 V i są stosowane przede wszystkim w niezaawansowanych technologicznie motocyklach lub modelach zabytkowych.

Akumulator motocyklowy - Varta czy Exide?

Dwie sztandarowe marki na rynku akumulatorów motocyklowych są sprawdzonym wyborem i gwarantują sprawną pracę. W przystępnych cenach oferują one wysoką jakość i niezawodność. Sprawdzają się do motocykli o różnych pojemnościach, a ich prosta obsługa sprawia, że mogą być stosowane także przez mniej doświadczone osoby.
Montaż akumulatora
*gratis

* w pojazdach z łatwym dostępem do mocowania akumulatora

Przyjedź do naszego sklepu stacjonarnego a usługę montażu wykonamy za darmo

zobacz jak dojechać