Szybkie zakupy bez rejestracji, wysyłka w 24h

+48 600 791 100 pon-pt 08:00 - 19:00, soboty 08:00 - 14:00

Jak przechowywać akumulator do quada

Zimowe miesiące zmuszają do zrezygnowania z jazdy na dłuższy czas. Pozostawiony bez opieki quad może szybko stać się niesprawny z uwagi na rozładowany akumulator. Jak dbać o baterię, by oferowała bezawaryjną pracę od początku sezonu?

jak przechować na zimę akumulator do quada

W jaki sposób przechowywać akumulator do quada?

Gdy wiosenne i letnie dni znikną, a w ich miejsce pojawi się burzowa i wietrzna pogoda, czas pożegnać się z quadem na kilka miesięcy. Jeśli Twój pojazd przez cały rok jest przechowywany na zewnątrz, koniecznie wyjmij akumulator i umieść go w bezpiecznym miejscu.

Niskie temperatury skracają żywotność sprzętu i prowadzą do jego szybkiego rozładowania. Jeśli zatem nie chcesz niemiłej niespodzianki tuż po rozpoczęciu sezonu, zadbaj o odpowiednią konserwację akumulatora.

Pomieszczenie, w którym umieścisz swój akumulator, powinno być chłodne i przewiewne. Najlepiej, żeby sprzęt nie był wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Aby mieć pewność, że zachowuje on swoje właściwości, od czasu do czasu przetrzyj go ze zgromadzonego kurzu. Dodatkowo dobrze jest regularnie sprawdzać jego napięcie, szczególnie tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu.

W przypadku zbyt niskich wartości wyświetlanych na mierniku doładuj nieco akumulator by zachował on swoją sprawność.

Jak przechowywać akumulator do quada w zimie?

Nie wszystkie pojazdy są przetrzymywane na zewnątrz. Jeśli Twój quad w trakcie zimowych miesięcy znajduje się w ogrzewanym garażu, nie musisz się nadmiernie martwić.

Akumulator może pozostać w środku pojazdu przez cały okres chłodnej pogody. Nie zapominaj jednak o prawidłowym ładowaniu — jeżeli sprzęt będzie potrzebował doładowania, wyjmij go z quada i dostarcz mu energii w bezpiecznym miejscu.

Jeśli potrzebujesz wskazówek z zakresu ładowania akumulatora, sprawdź poradnik, w którym wyjaśniamy, jak prawidłowo tego dokonać:  Jak ładować akumulator do quada?.

Montaż akumulatora
*gratis

* w pojazdach z łatwym dostępem do mocowania akumulatora

Przyjedź do naszego sklepu stacjonarnego a usługę montażu wykonamy za darmo

zobacz jak dojechać