Szybkie zakupy bez rejestracji, wysyłka w 24h

+48 600 791 100 pon-pt 08:00 - 19:00, soboty 08:00 - 14:00

Jak ładować akumulator do quada

Zimowanie pojazdu często prowadzi do spadku napięcia w akumulatorze. W takiej sytuacji jego doładowanie często okazuje się niezbędne. Jak sprawdzić akumulator do quada i określić jego stan naładowania?

W jaki sposób ładować akumulator do quada?

Aby zachować bezpieczeństwo podczas procesu ładowania, konieczne jest wyjęcie akumulatora z quada. Sprawdź, jak łatwo go zdemontować: Jak podłączyć akumulator do quada?

Niezbędne narzędzia - jak ładować akumulator do quada?

Po przygotowaniu sprzętu do procedury ładowania, konieczne jest zaopatrzenie się w prostownik, który to umożliwi. Należy jednak pamiętać o podstawowej zasadzie. Napięcie prądu (A) nie może przekroczyć 1/10 pojemności (Ah) urządzenia.

W innym przypadku może dojść do trwałego uszkodzenia akumulatora, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór natężenia.

W jaki sposób sprawdzić akumulator do quada?

Przed rozpoczęciem ładowania warto zadać sobie kluczowe pytanie - jak sprawdzić akumulator do quada? Doładowywanie sprzętu bez wiedzy o tym, ile wynosi faktyczny stan baterii, może przyczynić się do jej uszkodzenia. W określeniu poziomu naładowania akumulatora pomoże miernik uniwersalny.

Aby uniknąć zbyt szybkiego rozładowywania się akumulatora, dobrze jest zadbać o jego prawidłową konserwację. Dowiedz się, jak zabezpieczyć go w trakcie zimy:  Jak przechowywać akumulator do quada?

Jak naładować akumulator do quada?

Po wyjęciu akumulatora z pojazdu należy podłączyć go do prostownika lub ładowarki o odpowiednim natężeniu prądu. Zbyt wysokie wartości mogą znacząco uszkodzić produkt i doprowadzić do jego szybszego zużycia. Należy unikać także skrajnie niskich wartości, ponieważ proces ładowania w tym przypadku może zająć znacznie dłużej, niż początkowo zakładamy.

Montaż akumulatora
*gratis

* w pojazdach z łatwym dostępem do mocowania akumulatora

Przyjedź do naszego sklepu stacjonarnego a usługę montażu wykonamy za darmo

zobacz jak dojechać