Szybkie zakupy bez rejestracji, wysyłka w 24h

+48 600 791 100 pon-pt 08:00 - 19:00, soboty 08:00 - 14:00

Akumulatory motocyklowe, do quada i skuterów

Każdy posiadacz pojazdu sezonowego tj. motocykl, skuter czy quad wcześniej czy później staje przed wyborem dobrej jakości akumulatora. Potrzeba wymiany tej części pojawia się najczęściej wraz z przyjściem wiosny, kiedy stara jednostka rozładowała się w okresie zimowym. Jeśli poprzedni akumulator motocyklowy spełnił wszystkie oczekiwania, najlepiej odczytać jego parametry i dokonać wyboru podobnego z bogatej oferty akumulatorów dostępnych na naszej stronie. Jeśli jednak nie byliśmy w pełni zadowoleni z poprzedniego rozwiązania należy wybrać inny dobry akumulator.

Kiedy po długim postoju, motocykl nie odpala z reguły winny okazuje się akumulator. Czasami wystarczy dłuższe ładowanie. Jednak są sytuacje, w których może pomóc tylko wymiana na nowy. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą produktów tj. akumulatory do skuterów śnieżnych i wodnych, akumulatory do quadów oraz akumulatory do motocykli wiodących na rynku marek takich jak Yamaha, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki czy Suzuki.

Oferujemy tanie akumulatory do pojazdów terenowych czołowych producentów, tj. Exide, Varta, Yuasa. Dobry akumulator to gwarancja niezawodności użytkowania w każdych warunkach eksploatacyjnych.

 

Podział akumulatorów

Jak wybrać akumulator?

Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator pasuje do posiadanego motocykla, proponujemy zapoznać się z katalogami firm :

Katalog EXIDE Katalog Varta Katalog Yuasa

Różnorodność akumulatorów przyprawia o ból głowy? Nie ulega wątpliwości, że wybór właściwego urządzenia wydaje się skomplikowany, zwłaszcza w przypadku początkujących motocyklistów. 

Istnieją dwie możliwości wyboru nowego akumulatora. 

  1. można zasugerować się parametrami i funkcjonalnością starego urządzenia i na własną odpowiedzialność nabyć nowy akumulator
  2. można zgłosić się do naszego sklepu

Nasi profesjonalni doradcy, znając markę, model i rocznik pojazdu, dobiorą odpowiedni akumulator motocyklowy w oparciu o wieloletnie doświadczenie i indywidualne preferencje każdego Klienta.

Wybierz producenta

: Exide, Premium Moto, Tuborg, Varta, Yuasa

Produkty

Technologie akumulatorów

Na rynku dostępne są akumulatory do pojazdów sezonowych wykonane w różnych technologiach. Aby dokonać właściwego wyboru, warto poznać je bliżej.

Akumulator kwasowo-ołowiowy (konwencjonalny)

Urządzenie to występuje w napięciu 6V i 12V, a jego cechą charakterystyczną jest płynny elektrolit umieszczony wewnątrz obudowy. Akumulatory tego typu muszą być mocowane w pozycji pionowej ze względu na obecność silnie żrącej cieczy. Najczęściej posiadają też lewo lub prawostronny odpowietrznik. W dzisiejszych czasach technologia, w jakiej wykonane są akumulatory kwasowo-ołowiowe uchodzi za najmniej zaawansowaną, wręcz przestarzałą. Urządzenia te dedykowane są przede wszystkim do motocykli zabytkowych lub takich z podstawowym wyposażeniem elektronicznym.

Akumulator w technologii AGM (Absorbent Glass Mat)

W akumulatorach tego typu zastosowano włókno szklane umieszczone między płytami dodatnimi i ujemnymi, w które wchłania się elektrolit. Dzięki temu akumulatory w technologii AGM mogą być montowane w pozycji do 45 stopni bez obaw o ewentualne wycieki żrącego kwasu. Wśród użytkowników ceni się ich dłuższą żywotność i znacznie mocniejsze parametry od klasycznych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Akumulatory AGM stosuje się przede wszystkim w nowszych, dobrze wyposażonych motocyklach, które zużywają dużo prądu.

Akumulator żelowy ( GEL )

W akumulatorach żelowych znajduje się elektrolit z domieszką krzemionki, która zapewnia dużą gęstość wypełnienia. Dzięki temu zabiegowi akumulatory żelowe (GEL ) mogą pracować w pozycji nawet 90 stopni, a jednocześnie są odporne na duże wyładowania i obciążenia. Akumulatory żelowe świetnie odprowadzają ciepło wytwarzane podczas przepływu prądu. Dzięki stosunkowo dużej odporności cieplnej zapewniają również wysokie bezpieczeństwo pracy w wyższych temperaturach. Stosuje się je najczęściej w motocyklach o dość energochłonnym wyposażeniu, tj. podgrzewane manetki, nawigacja czy system ABS.

Akumulator litowo-jonowy (LiFePO4)

Akumulatory litowo-jonowe (Lithium) to nowość na polskim rynku. Zaskakują swoją wyjątkowo niską wagą oraz bardzo dużą mocą. Szczególną popularnością cieszą się wśród zawodowych kierowców jednośladów, dla których waga maszyny ( lekki akumulator motocyklowy ) ma decydujące znaczenie, np. podczas wyścigu.

Jak sprawdzić akumulator?

Na samym początku należy dokonać oględzin napięcia akumulatora w spoczynku czyli przy zgaszonym silniku. Do wykonania tej czynności niezbędne są dwa urządzenia - multimetr oraz miernik. Prawidłowy wynik powinien wahać się:

  • przy instalacji 12 V; 12,4V - 12,8V
  • przy instalacji 6V; 6,2V - 6,4V

W tej sytuacji dobry akumulator jest naładowany. Jeżeli wartość jest mniejsza niż 12,4V lub 6,2V to akumulator motocyklowy wymaga naładowania i nie powinno się z tą czynnością zwlekać zbyt długo, gdyż użytkowanie niedoładowanego urządzenia znacząco przyspiesza jego zużycie. Poza napięciem należy także sprawdzić ładowanie alternatora. W tym celu trzeba uruchomić silnik, włączyć światła przeznaczone do jazdy w dzień, a następnie ponownie sprawdzić napięcie akumulatora. Podczas sprawdzania warto kilkukrotnie przegazować pojazd manetką obserwując w tym samym czasie wartość pojawiającą się na mierniku.

Wyniki ładowania powinny wyglądać następująco:

  • dla instalacji 12V; 13,8V -14,6V
  • dla instalacji 6V; 6,9V - 7,3V

Jeżeli nie wiadomo jakie napięcie jest poprawne warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa w naszym sklepie.

Jak ładować akumulator?

Przed ładowaniem akumulatora motocyklowego trzeba go wyjąć z pojazdu. W zależności czy jest to akumulator kwasowo-ołowiowy, akumulator w technologii AGM, akumulator żelowy ( GEL ) czy akumulator litowo-jonowy ( Lithium ) należy też dobrać właściwe urządzenie do ładowania.

W ofercie Naszego sklepu znajdą Państwo też Ładowarki motocyklowe dzięki którym można szybko i sprawnie naładować akumulator do motocykla przed zbliżającym się sezonem.

Do akumulatorów kwasowo-ołowiowych warto używać tradycyjnych prostowników, ale możliwe jest też użycie ładowarki automatycznej lub mikroprocesorowej. Jeśli chcemy ładować akumulatory w technologii AGM i akumulatory żelowe ( GEL ) wówczas należy brać pod uwagę prostowniki z funkcją automatyczną, dzięki czemu ładowanie odbywa się do napięcia maksymalnego 14,8V. Akumulatory litowo-jonowe ( Lithium ) mają największe wymagania w stosunku do urządzeń ładujących i wymagają ładowarek posiadających funkcję ładowania baterii LiFePO4.

O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem procesu ładowania? Aby ładowanie przebiegało sprawnie i nie doszło do uszkodzenia akumulatora, należy zadbać o to, żeby natężenie prądu (A) nie było większe niż 1/10 pojemności (Ah) urządzenia.

Jak uruchomić akumulator?

Fabrycznie nowe akumulatory bezobsługowe lub obsługowe są najczęściej nieuruchomione (suchoładowane). Taka "forma" produktu gwarantuje przede wszystkim świeżość urządzenia.

Dostępne w naszej ofercie akumulatory SLA ( szczelnie zamknięte ) sprzedawane są najczęściej ze specjalnym dozownikiem zawierającym odmierzoną ilością elektrolitu. W przypadku akumulatorów w technologii AGM nie powinno się używać innego elektrolitu niż ten dołączony do akumulatora przez producenta. Warto przy tym pamiętać, że podczas uzupełniania mamy kontakt z substancją żrącą dlatego też należy zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie zabezpieczyć dłonie oraz oczy przed przypadkowym zachlapaniem.

Dlaczego warto wybrać nasz sklep internetowy?

Naszym Klientom zapewniamy m.in. ogromny wybór akumulatorów, atrakcyjne ceny i rabaty, ekspresową wysyłkę, fachowe doradztwo, a także bezpłatną utylizację zużytych akumulatorów. Oferujemy najwyższej jakości produkty marek wiodących nie tylko w Polsce, ale również na świecie, tj. Varta, Exide, a także Yuasa. Zaufały nam już tysiące osób. Teraz i Ty możesz spróbować!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą akumulatorów motocyklowych. Z naszą pomocą dobierzesz akumulator 12V i akumulator 6V do pojazdów takich firm jak Aprilla, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Suzuki, oraz Yamaha. Z chęcią pomożemy dobrać odpowiedni produkt do pojazdu.

Jeśli masz wątpliwości, czy w swoim pojeździe powinieneś zastosować akumulator kwasowy, akumulator żelowy czy akumulator w technologii AGM, nasi doradcy służą rozległą wiedzą na temat tych urządzeń i ich zastosowań. Bez wątpienia pomożemy Ci rozwiązać każdy problem! Skontaktuj się z nami już dziś!

Montaż akumulatora
*gratis

* w motocyklach z łatwym dostępem do mocowania akumulatora

Przyjedź do naszego sklepu stacjonarnego a usługe montażu wykonamy za darmo

zobacz jak dojechać