Szybkie zakupy bez rejestracji, wysyłka w 24h

+48 600 791 100 pon-pt 08:00 - 19:00, soboty 08:00 - 14:00

Jaki akumulator do quada

Takie pojazdy jak quady zostały stworzone do jazdy w trudnych warunkach. Nierówny, często bagnisty i zapadający się teren sprawia, że oczekiwania nałożone na te urządzenia są spore.

Aby mogły one zapewnić Ci możliwie jak najwyższy komfort z jazdy i bezawaryjną pracę, muszą być wykonane z dobrej jakości produktów. Kwestia ta tyczy się także akumulatorów. Jaki model wybrać, by się nie zawieść?

Jaki akumulator do quada to najlepsze rozwiązanie?
jaki akumulator do quada

Jaki akumulator do quada 110?

Quady o pojemności 110cc najlepiej sprawdzają się na akumulatorach 12V 4Ah. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się także nieco słabszy model o napięciu 2Ah i 3Ah. Wiele zależy tu od mocy pojazdu, gdyż zbyt niskie wartości nie spełnią jego wymagań, przez co mogą pojawić się problemy z rozruchem.

Jaki akumulator do quada 125?

Jeśli Twój pojazd posiada pojemność skokową 125cc, to optymalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie akumulatora 12V 6Ah. Dobrze sprawdzą się także wartości w zakresie od 5 do 9Ah. Im więcej amperogodzin oferuje dany akumulator, tym wolniejsze jest jego rozładowywanie i dłuższa praca na jednym ładowaniu, jednak wraz z tymi właściwościami rośnie także cena.

Jaki akumulator do quada 250?

Quady z pojemnością 250cc wymagają odpowiednio mocnego akumulatora, który nie będzie sprawiał problemów z rozruchem. Właściciele takich modeli powinni przyjrzeć się przede wszystkim sprzętom z oznaczeniem 12V 9Ah, lub 12V 12Ah w przypadku pojazdów z wyciągarką. Zapewnią one komfortowe przemieszczanie się i bezpieczne uruchamianie silnika.

Jaki akumulator do quada 500?

Pojemności oscylujące w okolicach 500cc zmuszają właścicieli do sięgnięcia po jedne z najmocniejszych akumulatorów dostępnych na rynku. Dobrze sprawdzą się zatem te oferujące 12V 30Ah.

Który akumulator do quada - żelowy czy kwasowy?

Najstarszy i najbardziej klasyczny typ, kwasowo-ołowiowy akumulator jest z pewnością najtańszą alternatywą. Nie jest jednak zbyt odporny na wstrząsy, dlatego charakteryzuje się mniejszą żywotnością. W przypadku takiego pojazdu jak quad może powodować wiele problemów i wymaga trudniejszej konserwacji.

Żelowe akumulatory do quada wyróżniają się znaczną odpornością na wstrząsy i większą wydajnością w stosunku do kwasowym odpowiedników. Dobrze radzą sobie także z niższymi temperaturami i wolniej ulegają rozładowaniu. To również wysoce szczelne modele, w których ryzyko wycieku substancji jest niewielkie.

Jaki akumulator do quada - Varta czy Exide?

Zarówno Varta, jak i Exide oferują użytkownikom quadów akumulatory o wysokiej jakości, które dobrze znoszą wielokrotne doładowania i charakteryzują się żywotnością. Produkty pochodzące od topowych marek to wynik wieloletniego doświadczenia i sprawdzonych materiałów użytych przy produkcji.Wiesz już, jaki akumulator do quada wybrać? Dowiedz się, jak odpowiednio go zamontować:  Jak podłączyć akumulator do quada?

Montaż akumulatora
*gratis

* w pojazdach z łatwym dostępem do mocowania akumulatora

Przyjedź do naszego sklepu stacjonarnego a usługę montażu wykonamy za darmo

zobacz jak dojechać